Garso Aparatūra ir Kita

Patarimai Jums

fireplace-1464166_1280
0

Amžina diskusija – kas ekologiškiau: granulių ar medienos židiniai?

Pamažu įsibėgėjant rudeniui reikia pradėti ruoštis artėjantiems šalčiams ir žiemos sezonui, tam kad pasikeitus metų laikui galėtumėme jaukiai įsitaisyti namuose ir džiaugtis šilta aplinka. Žmonės vis dar neprieina bendros išvados ir dažnai diskutuoja kurie židiniai – kuro granulių ar malkų – produktyvesni ir geresni. Tam, kad bereikalingos diskusijos užsibaigtų, pateikiame šių židinių veiksmingumo ir efektyvumo palyginimą.

Žaliava židiniui

Pagrindinis židinių skirtumas, akivaizdu, yra būtent į juos dedama žaliava šilumai išgauti. Granulių krosnelėms naudojamos medienos granulės, kurios gaminamos iš pjuvenų, medžio skiedrų ir kitų medžio atliekų. Nors granulės iš vienos pusės yra sunkiai gaunamos, nes pats žmogus neturi galimybės jų pasigaminti, kaip malkų. Žvelgiant iš kitos – jų galima gauti bet kokiu sezonu, nes gamybos procesas užtikrina, kad jos visada bus sausos ir nereikės rūpintis dėl jų drėgnumo bei kaitrumo. Tuo tarpu, malkų galite rasti ir netgi susirinkti savo namo sklype, todėl tai galima sakyti tampa nemokamu prakuru. Kita vertus – malkų degumas priklauso ne tik nuo jų drėgnumo santykio, bet ir nuo medžio rūšies. Skirtingos medžių rūšys skleidžia skirtingą šilumos intensyvumą.

Ekologiškumas

Bet kokių žmogaus veiksmų „žalumas“ yra ypač svarbus faktorius klimato šiltėjimo perspektyvoje, todėl renkantis savo namų šildymą reikia atkreipti dėmesį į židinių ekologiškumą. Deginamos medienos granulės praktiškai neišskiria dūmų. Per valandą į išorę tėra išmetamas vienas gramas dūmų, tuo tarpu, deginant malkas dūmų kiekis gali svyruoti nuo 2 iki 7,5 gramų. Skirtumas akivaizdus, todėl ekologiškumo klausimo diskusijoje čia dedamas taškas.

Estetikos faktorius

Tiek medienos tiek medžio granulių židiniai gali būti patrauklaus dizaino ir kartu išlaikyti funkcionalumą. Vis dėlto židiniuose, kuriuose kūrenamos malkos galima matyti išraiškingą, oranžinės spalvos liepsną, kas sukuria jaukumą namuose. Be to, galima užuosti degančios medienos aromatą. Medienos granulės – neišskiria specifinio kvapo, ir nors ugnį matysite, tačiau ji nebus taip įspūdingai atrodanti, nes deginate mažus objektus.

Kamino priežiūra

Naudojant židinius kūrenamus malkomis kasmet reikia samdytis profesionalų kaminkrėtį, kuris ne tik išvalytų kaminą, bet ir patikrintų dūmtraukio funkcionavimą. Taip pat net tris kartus sezono metu savarankiškai patys turėsite atlikti degimo kameros patikrinimą. Tuo tarpu, degdamos medienos granulės nesudaro papildomo valymo reikalingumo. Su visomis apnašomis paprastai susidoroja ventiliatoriai ir židinio varikliukai. Kamino užterštumas taip pat nėra probleminis veiksnys, nes skleidžiami dūmai nesudaro papildomų nuosėdų. Kita vertus, jei granulių židinys suges – jo pataisymo kaina yra gana aukšta.

Čia pateikti keli pagrindiniai palyginamieji faktoriai, kurie padės Jums nuspręsti, kokia židinio sistema Jums arčiau širdies. Pradėkite rūpintis savo jaukiais ir šiltais namais jau šiandien!

Admin • September 13, 2016


Previous Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>