Garso Aparatūra ir Kita

Patarimai Jums

garso kolonėlės
0

Kaip išsirinkti geras garso kolonėles?

Manau, kad sutiksite su manimi – klausytis muzikos ar žiūrėti filmą turint geras garso kolonėles pajaučiame visiškai kitokį malonumą ir garso kokybę.. Jeigu dar neturite garso kolonėlių, pats laikas apsišarvuoti kantrybe ir domėtis, skaityti, klausinėti, konsultuotis, teirautis draugų. Tik viską gerai apgalvojus, apsispręskime, kokių garso kolonėlių mes norime.

Pirkdami garso kolonėles atkreipkime dėmesį į klausymosi aplinką- garso kolonėlių skleidžiamo garso kokybę gali įtakoti patalpa, kurioje jas pastatysite. Garso sklidimą klausymosi erdvėje gali įtakoti kambario forma, konstrukcinės medžiagos ar net baldai. Pažvelkite į klausymosi aplinką ir atsakykite į keletą klausimų: ar kambarys turi dideles duris, arkines sienas arba aukštas lubas? Jeigu kambarys uždaras, jame yra kelios nišose sienose, žemos lubos ir dideli langai, tada garsas aidės žymiai stipriau nei atviresnėje erdvėje. Taip pat garso aidėjimą įtakoja ir kilimu klotos arba kietmedžio grindys. Aidintis garsas gali sustiprinti jūsų garso kolonėlių galią arba suformuoti aidą ar triukšmą.

Garso sklidimas priklausys nuo sėdėjimo vietos-ar klausytojai sėdės, iš ko pagamintos sėdėjimo vietos? Medžiaginiai paviršiai, pavyzdžiui užuolaidos, apmušalais aptraukti baldai ir ant sienų pakabinti audiniai sugers garsą. Reikėtų garso kolonėles pastatyti taip, kad klausytojai būtų garso sklidimo ploto centre, o tarp kolonėlių ir klausytojų nebūtų daug baldų ar kitų kliūčių.

Reikia atkreipti dėmesį ir į tai,  kur yra elektros kištukiniai lizdai ir kabelių sujungimai. Jūsų namų kino sistemai arba garso kolonėlėms reikės prieigos prie maitinimo tinklo. Be to, turėsite imtuvo garso laidą prijungti prie savo garso kolonėlių. Taip pat galite kai kuriems arba visiems garso kanalams naudoti ir belaides garso kolonėles.

Svarbiausias dalykas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis garso kolonėlės laidą, yra varžos specifikacija. Varžos specifikacija nurodo garso kolonėlės laido savitąjį elektros laidumą. Mažesnė varža leidžia garso kolonėlei iš imtuvo pasiekti didesnę galią. Garso kolonėlės laido varžą priderinkite prie savo atskirų kolonėlių tariamosios varžos specifikacijos. Jeigu laido varža viršija 5 procentus kolonėlės tariamosios varžos specifikacijos, galite susidurti su prastesne garso kokybe.  Žemų tonų siųstuvai jūsų garso kolonėlių sistemoje skleidžia labai žemo tono garsus. Žemų dažnių mūsų ausys tiesiogiai nefiksuoja, todėl šiuos siųstuvus galima pastatyti bet kurioje kambario vietoje. Reguliuojamas, savaiminio srovės sustiprinimo žemų tonų siųstuvas, turintis tvirtą korpusą, užtikrins puikius žemo tono garsus, kurie užpildys kambarį pernelyg neapkraunant jūsų garso imtuvo.

Jautrumas nustatomas pagal garso spaudimo lygį decibelais. Šis parametras nurodo, kokio lygio garsą gali skleisti garso kolonėlės pagal numatytąją įtampą. Universalaus jautrumo standarto nėra, tačiau didesnis jautrumo lygis gali parodyti, kiek efektyviai garso kolonėlės paverčia galią garso stiprumu. Dažnio atsakas yra garso kolonėlės skleidžiamų garsų intervalas. Mūsų ausys fiksuoja garsą dažnio intervale nuo apytiksliai 20 iki 20 000 hercų. Gera garso kolonėlių sistema pabandys atkartoti garsus, kurie kaip įmanoma labiau atkartoja natūralų garsų dažnį.

Admin • December 11, 2015


Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>