Garso Aparatūra ir Kita

Patarimai Jums

medžio granulės
0

Medžio granulių svarba siekiant sumažinti oro taršą

Oro tarša yra pakankamai opi problema tiek Europoje, tiek kituose žemynuose, kur nuolat daugėja fabrikų, automobilių. Įmonės, o ypač tos, kurios turi savo fabrikus, pradeda ieškoti būdų, kaip būtų galima sumažinti ar pristabdyti taršos didėjimą. Vienas iš būdų, kurį bando kai kurios įmonės ar namai yra keisti naudojamą kurą. Dėl šios priežasties vis daugėja įmonių bei namų, kurie kūrenimui pasirenka medžio granules.

Europoje yra suvartojama daugiausiai medžio granulių pasaulyje. Šiam žemynui tenka net 78 proc. visų pagaminamų granulių. Ir jomis naudojasi ne tik įmonės, bet ir patys vartotojai. Štai Vokietijoje net pusė gyventojų savo namuose turi kuro granulių krosnelę. Dėl šios priežasties Vokietijoje taip pat yra intensyvesnis medžių atsodinimas, kuriuo stengiamasi išlyginti sukuriamo anglies dvideginio kiekį. Iš visų Europos šalių, visas pralenkia Jungtinė Karalystė, kuriai dėl didelio vartojimo granules tenka net importuoti.

Kai kuriems gali kilti klausimas, kodėl būtent medžio granulės gali padėti sumažinti ar pristabdyti oro taršos didėjimą. Taip yra dėl kelių priežasčių. Visų pirma yra dėl pačių granulių savybių kūrenant. Kuomet yra deginamos granulės, jos išskiria ne tik daugiau kaitros nei, pavyzdžiui, malkos, bet ir jų peleningumas mažesnis, jos turi mažiau dūmų. Kuo mažiau dūmų susidaro bei netinkamų medžiagų patenka į orą, tuo yra mažesnė oro tarša. Svarbu pastebėti, kad medžio granulių naudojimas laikomas ekologišku tol, kol nuo jų dūmų skleidžiamas anglies dvideginis atlyginamas. Tai reiškia, kad šalyse, kuriose kūrenama natūraliais biokurais (į tai įeina ir malkos, briketai, granulės), turi būti aktyvus medžių sodinimo procesas. Pasodinti medžiai ore esantį anglies dvideginį paverčia oru, todėl laikoma, kad tokio kuro naudojimas turi anglies dvideginio balansą. Žinoma, norint, kad kūrenimas medžio granulėmis būtų ekologiškas bei neterštų oro, yra svarbūs ir dar keli aspektai. Visų pirma, tai pačios medžio granulės. Jos turi būti natūraliai suspaustos, be jokių priemaišų. Visų antra, svarbios ir granulėms naudojamos krosnelės. Jos turi būti gaminamos iš kokybiškų medžiagų, nuolat valomos, kad nesusidarytų sąlygų, apsunkinančių kūrenimą.

Medžio granulės yra atsinaujinantis šaltinis, kurį gamina įvairiose šalyse. Jis skleidžia mažiau anglies, tai yra tvarus šaltinis. Šis kuras yra ekologiškai geresnis nei neatsinaujinantys šaltiniai: propanas, dujos, nafta, elektra. Todėl ne veltui ne tik namai, bet ir įvairios įmonės pradeda gręžtis būtent į šio kuro rūšį.

Admin • August 30, 2016


Previous Post

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>